Spotkania zdalne są nieodłącznym elementem współczesnego biznesu a informacje jakie są wymieniane pomiędzy ich uczestnikami mają kluczowe znaczenie dla dalszej pracy lub realizacji celów jakim służą konferencje. Czas poświęcony na spotkanie może być znacznie lepiej wykorzystany jeśli pozyskana informacja zostanie odpowiednio udokumentowana. Notatka redagowana w trakcie spotkania lub po nim może pomijać istotne szczegóły lub zawierać nieprecyzyjne dane. Bywa ona niedokładna nie tylko z powodu skróconej treści lub błędów wynikających z interpretacji opracowującego, ale także nie zawiera odwzorowania np. informacji prezentowanych na ekranach lub urządzeniach audiowizualnych.
W godzinę po spotkaniu w pamięci osób w nim uczestniczących pozostaje zaledwie 44 procent z zasłyszanych informacji, a po kilku dniach trwałość pamięci o ustaleniach spada do około 20 procent.
Wychodząc naprzeciw potrzebom nowoczesnej formy organizacji i dokumentacji spotkań system COMPREC, poza możliwością nagrywania rozmów telefonicznych, radiowych, faxowych i archiwizacji danych GSM (audio/sms/mms), oferuje możliwość archiwizacji wideokonferencji wykonywanych w oparciu o system CISCO MEETING SERVER (CMS). Integracja na poziomie aplikacyjnym ułatwia bezpieczne przechwytywanie, zarządzanie i udostępnianie nagranych spotkań jego interesariuszom. Nagrania są przechowywane w repozytorium danych wraz z metadanymi oraz wyszukiwane i udostępniane dla użytkowników, zgodnie z nadanymi uprawnieniami, z użyciem aplikacji działającej jako usługa www rejestratora. Dane są i połączenia w warstwie użytkowej są szyfrowane oraz zabezpieczane.
Funkcjonalność rejestratora wideokonferencji COMPREC MAS umożliwia:
Rozwiązanie może być implementowane na zasobach wirtualnych lub dostarczane wraz z serwerem sprzętowym, w tym również jako moduł funkcjonalny cyfrowych rejestratorów rozmów produkowanych przez SIM. Czas dostępności nagrań do wyszukiwania i odtwarzania w repozytorium systemu COMPREC po zakończeniu wideokonferencji uzależniony jest od ilości przetwarzanych kanałów oraz specyfikacji (możliwości technicznych) serwera importującego. Rozwiązania są projektowane z uwzględnieniem potrzeb użytkownika.