PL

O Firmie

Obszar działalności

Spółka Inżynierów SIM Sp. z o.o. jest niezależną polską firmą technologiczną specjalizująca się w projektowaniu oraz produkcji rozwiązań integrujących najnowsze technologie elektroniczne oraz informatyczne.  W oparciu o wyłącznie polski kapitał działamy na rynku nieprzerwanie od 1992 roku. Głównym obszarem  naszych projektów badawczych i rozwojowych jest implementacja w produktach użytkowych najnowszych technologii związanych z analizą, przetwarzaniem, archiwizowaniem danych. Doświadczenie zdobyte podczas 28 lat działalności na rynku polskim oraz rynkach zagranicznych, w tym również konsekwentne wykorzystanie w rozwiązaniach najnowszych, światowych osiągnięć technologicznych z obszaru cyberbezpieczeństwa, daje naszym kontrahentom gwarancję jakości dostarczanych produktów, wykorzystania podczas realizacji zleceń najlepszych praktyk projektowych, konstrukcyjno-informatycznych, produkcyjnych i wdrożeniowych. 

Nasze podejście do rynku jest unikalne. Pełna elastyczność w projektowaniu zarówno sprzętu jak i oprogramowania sprawia, że oferowane przez nas systemy mogą być dostosowane do potrzeb każdego klienta. Potencjał technologiczny oraz kapitał ludzki stanowią zaplecze pozwalające podejmować indywidualne projekty w zakresie projektowania oraz produkcji elektroniki i rozwiązań informatycznych na zlecenie. Projektujemy i skutecznie wdrażamy rozwiązania projektowane przy współudziale naszych Klientów. 

Bierzemy udział w wielu programach rozwojowych i projektach badawczych. Nasze unikalne podejście do Klienta, technologii, projektowania i wizji produktu wielokrotnie było doceniane i nagradzane w konkursach wspierających szerzenie kultury innowacyjności. Posiadamy tytuł Regionalnego Lidera Innowacji i Rozwoju.  

Portfolio produktów własnych jakie opracowaliśmy i oferujemy obejmuje m.in.:

  • Cyfrowe rejestratory rozmów telefonicznych oraz radiowych, rejestratory danych IP, rejestratory korespondencji lotniczej,
  • Dedykowane konsole do zarządzania łącznością bezprzewodową w systemach cyfrowych,
  • Systemy śledzenia pojazdów dla służb specjalnych,
  • Systemy telemetryczne,
  • Systemy automatyki budynkowej oraz systemy sterowania w budynkach indywidualnych, biurowych, halach magazynowych, budynkach użyteczności publicznej,
  • Systemy powiadamiania o zdarzeniach alarmowych monitorowanej infrastruktury teletechnicznej/informatycznej,
  • Systemy monitorowania zasilania i temperatury w serwerowniach.

Naszymi Klientami, w kraju i za granicą, są: Banki, Biura Maklerskie, Instytucje Finansowe, Ubezpieczeniowe, Fundusze Inwestycyjne, Firmy Telemarketingowe, jednostki Ratownictwa Medycznego, Służby Mundurowe, Operatorzy Telekomunikacyjni, Kopalnie, Huty, Zakłady Energetyczne, Zakłady Gazownicze, Rafinerie, Wodociągi, Porty lotnicze, Stocznie, Firmy Ochroniarskie  i wiele innych.

W trosce o zadowolenie naszych klientów dbamy, aby nasze zasoby oraz stosowane technologie odpowiadały najwyższym standardom jakości. Wszelkie procesy projektowe, produkcyjne i usługowe podlegają cyklicznym, rygorystycznym audytom jakościowym. Spółka Inżynierów SIM Sp. z o.o. posiada Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2018.

O firmie